wz

Historie

Podle dochovaných pramenů dochází k založení sport.klubu ve Vodňanech dne 19.října 1896. Jeho název byl " Bruslařsko - veslařský klub zábavný ". Zmínky o kopané se datují od roku 1904-1905. Dnem 24.září 1919 se stává vodňanská kopaná následníkem Bruslařsko - veslařského klubu. Sportovní klub nese od té doby iniciály SK. Byly zvoleny klubové barvy - modrá a bílá.
První úspěch zaznamenali dorostenci, kteří v roce 1936 získali titul "Mistra jižních Čech".
Rok 1942 se ukázal jako nejúspěšnější v dosavadní historii našeho klubu, protože jak první mužstvo, tak dorostenci získávají mistrovské tituly v jihočeské župě. V kvalifikaci o postup do divize mužstvo nespělo
V roce 1944 vybojovalo vybojovalo mužstvo nejen titul jihočeské župy, ale také postup do Divize českého venkova, tehdy druhé nejvyšší soutěže. Vzhledem k válečným událostem byla divize zahájena až v roce 1945. V této soutěži odehrálo naše mužstvo dvě sezóny. K zajímavosti jistě patří , že v brance měl premiéru ještě dorostenec Karel Čapek, který náš klub proslavil v pozdějších letech jako brankář AC Sparty i československé reprezentace.
V roce 1948 se stává náš dorost potřetí mistrem jižních Čech.
Mistrem Jihočeského kraje se mužstvo dospělých stává opět v roce 1956. Tentokrát však naše divizní účast nedopadla dobře. Vzhledem k nové reorganizaci se tento ročník hrál tříkolově -
jaro a podzim 1957 a jaro 1958. Po tomto ročníku mužstvo sestoupilo.
Na další divizi se potom čekalo hodně dlouho. Až v sezóně 1982/83 získává mužstvo titul krajského přeborníka a třetí divizní účast. V prvním roce účinkování skončilo mužstvo na výborném 5.místě. V mužstvu působí exligoví hráči - Vošta, Ziegler, Štěrba a také nadějný brankář Sova, který to přes Chomutov dotáhl až do Sparty. V dalším roce však opět následoval sestup a klubová krize skončila až v I.A třídě.
Na další postup do divize čekal SK až do roku 1995. Tentokrát se historie - dva ročníky a dost neopakovala. Mužstvo bojovalo v divizi pět sezon v řadě. Bohužel divize ve Vodňanech nepřežila rok 2000. Po pěti sezonách následoval pád do oblastního přeboru, kde se tým pohybuje ve středu tabulky.
V sezoně 2001/2002 vyhrál dorost 1A třídu a postoupil do krajského přeboru a "B" mužstvo postupuje z okresního přeboru do 1B třídy.
V sezoně 2002/2003 se stala mladší přípravka přeborníkem okresu.

Struktura SK - 8 oddílů

mladší přípravka - okresní přebor
starší přípravka - okresní přebor
mladší žáci - 1A třída
starší žáci - 1A třída
dorost - krajský přebor ll.
muži B - okresní přebor
muži A - krajský přebor

Pravidelné akce:

únor, březen: turnaje v sálové kopané ml. a st. přípravka, ml. a st. žáci
červenec: Memoriál Josefa Macha - muži
srpen : Memoriál Františka Fleismana - st. dorost
srpen: Memoriál Jiřího Vošty - st.žáci