5. Slavia ČB/Borek 14 7 4 3 44: 30 27 2 ( 4)
7. Lomnice/Veselí 14 7 2 5 29: 23 23 ( 2)
8. Prachatice 14 5 4 5 35: 28 21 2 ( -2)
10. J. Hradec 14 6 1 7 48: 37 20 1 ( -2)
11. Roudné 14 5 3 6 35: 32 19 1 ( -3)
12. Břilice 14 4 0 10 31: 50 12 ( -9)
13. Rudolfov 14 1 0 13 18:123 3 (-18)
14. Vodňany 14 0 0 14 13: 94 0 (-21)
14.kolo SKP ČB - FK Vodňany     st. 4:2 (1:1) J.Šabršula,Veselý  |  6:2 (2:1) Polanský 2
st.sestava: Petr Dušek - Vladislav Marek, Lukáš Malík, Matěj Vlk - Štěpán Dvořák, Ondřej Hudák, Albert Špatný, Filip Hubáček (73. Tomáš Hněvkovský), Roman Veselý (77. Stanislav Želízko) - Jiří Šabršula, František Chalupecký (57. Štěpán Hubáček - 85. Václav Šabršula)

ml. sestava: Martin Boška - Tomáš Hněvkovský (Karel Brousil), Filip Hubáček, Lukáš Moudrý, Patrik Fodor - Jan Hoffman (Štěpán Hubáček), Matěj Polanský (Patrik Hrachovec), Václav Šabršula, Jakub Mráz - Stanislav Želízko (Dominik Bašár), František Chalupecký (Miroslav Kašpar)

st. komentář: K poslednímu zápasu sezóny jsme jeli značně oslabeni, kdy chyběly opory Tichava (cestoval s A mužstvem) a Varyš (při rozcvičování se mu obnovilo zranění). Další hráči byli zraněni, tak opět museli nastoupit do zápasu hráči mladšího dorostu. Navíc chyběl hlavní trenér mládeže Václav Hrachovec, který měl povinnosti u A mužstva.
Hráče jsme upozornili na začátek utkání. Domácí jako favorité na nás chtěli od začátku vlítnout, ale opak byl pravdou. V 6. minutě zahrával přímý kop z půlky hřiště kapitán Malík. Ve vápně našel volného útočníka Šabršulu, který míč prodloužil za sebe. Do volného prostoru si naběl Roman Veselý, zachoval chladnou hlavu a obloučkem přehodil brankáře 0:1. Pro domácí to byl šok. V 11. minutě mohlo by pro hosty ještě veseleji. Střela Alberta Špatného skončila těsně vedle domácí svatyně. V 19. minutě si domácí pomohli standardní situací, kdy rohový kop zahráli velmi precizně a hosté se jen dívali, jak míč končí v brance 1:1. Ve 36. minutě domácí podnikli rychlý protiútok, ale Petr Dušek předvedl famózní zákroky. Nejdříve vyrazil jedovatou střelu a následně z malého vápna reflexivně vyrazil již jistý gól. O chvilku později si vzali slovo hosté, ale pokus Špatného opět těsně minul branku. Tak se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu.
Ve 47. minutě hosté opět šokovali domácí. Tentokrát si role prohodili Veselý se Šabršulou. První jmenovaný vybojoval ztracený míč, předložil ho Jirkovi Šabršulovi a ten potvrdil svůj gólový apetit 1:2. V 50. minutě domácí zahrávali přímý kop z hranice 16 metrů a domácí hráč uklidil míč ke vzdálenější tyči 2:2. To byla klíčová situace, protože domácí srovnali hned za tři minuty. V 62. minutě si domácí hráči naběhli za obranu hostů a brankářovi Duškovi již nedali šanci 3:2. V 79. minutě se domácí prosadili po čtvrté, když pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd. Po krátké konzultaci ale nakonec rozhodčí gól uznali, i když hráči se cítili ukřivděni 4:2. Domácí byli o trochu lepší, takže vítězství si zasloužili. Hosté odehráli velmi dobré utkání, kdy všichni makali za jeden provaz. A ač jsme přijeli ve velmi kombinované sestavě, tak hráči do jednoho musím pochválit, jelikož jsme odehráli velmi dobré utkání. Domácím jsme byli důstojným soupeřem, i když v tabulce se nachází na předních příčkách.
  (Jan Trnka)

ml. komentář: V předehrávce jarní části jsme cestovali za jedním z favoritů soutěže SKP Č. Budějovice. Konečně nás jelo více, když za nás nastoupili i žáci ročníku 2000, kteří pomáhají celou sezónu. Soupeř nastoupil především s ročníkem 1998.
Jako již tradičně se nám nepovedl začátek utkání. Domácí hráč v 5. minutě utekl všem hráčům a pohodlně skóroval. V 7. minutě se poprvé připomenuli hosté. Přímý kop Jakuba Mráze vyrazil domácí brankář s obtížemi na roh. S následné situace hosté trefili ruku domácího hráče, ale penalta se nepískala. A tak domácí opět trestali, kdy pronikli za obranu hostů a následnou střelou zvýšili na 2:0. Poté se hra dosti vyrovnala. V 31. minutě nastal závar před domácí brankou a Matěj Polanský se prosadil dorážkou 2:1.
Začátek druhé půle byl jak přes kopírák první, kdy ve 44. minutě domácí zvýšili na 3:1. Hosté se ale nevzdali. Přímý kop Filipa Hubáčka dorazil do branky opět důsledný Polanský 3:2. Hned o minutu později včasným výběhem zachránil hosty brankář Boška. Hosté se tlačili do útoku, kdy cítili šanci na vyrovnání. Avšak šance přišly na druhé straně, nejdříve v 56. minutě vykopl z brankové čáry již jistý gól Patrik Fodor a v 59. minutě již domácí udeřili. To utekl všem opět domácí hráč a zvýšil na 4:2. Hosté nadále tlačili do útoku, ale zkušenější soupeř dobře bránil a naopak vyrážel do protiútoků. V 67. minutě a v 75. minutě potrestal chybující obranu hostů a upravil na konečných 6:2. Domácí vyhráli zaslouženě. Hosté ale předvedli bojovný výkon, kdy v jednu chvíli i sahali po bodě. Rozhodla ale zkušenost domácích.
   (Jan Trnka)

13.kolo  Milevsko - FK Vodňany  st. 1:0 (0:0)   ml. 6:0 (2:0)
st. sestava: Dušek - Malík (F. Hubáček), Tichava, Marek - Psutka, Špatný - Veselý, Hrachovec, Dvořák - Varyš, Šabršula

Ve 4. minutě poprvé zahrozili domácí, když hostující obrana udělala ve středu pole chybu, ale brankář Dušek si s nebezpečnou střelou poradil.  V 9. minutě napřáhnul pravačkou kapitán Varyš a domácí brankář konečky prstů vyrazil střelu na spojnici břevna a tyče. Postupně hosté získávali střed pole a vytvářeli si menší tlak, ale bez gólových šancí. Ve 20. minutě domácí hráč č. 15 Januš předvedl již 5x brutální zákrok zezadu, ale vzhledem k tomu, že rozhodčí Dvořák neměl u sebe žádné karty, tak se opět nežlutilo. To až o dvě minuty později si rozhodčí již musel půjčit karty od asistenta a již domácí hráče napomenul. Ve 36. minutě zatlačili hosté domácí, ale z několika slibných příležitostí, vytěžili pouze roh. Ve 40. minutě měl velkou šanci hostující  Dvořák, ale kýžený gól nedal. Ve 42. minutě předvedl velmi dobrý zákrok hostující brankář Dušek, stav zůstal stále 0:0. Ve 44. minutě předvedl krásnou akci Hrachovec ve vápně domácích, když udělal domácí obránce ve stylu, pojď sem, kam jdeš, ale nakonec se vítězem stal domácí brankář, který lapil střelu hostujícího záložníka.
V prvním poločase se hrál slušný kombinační fotbal, s mírnou převahou hostů. Rozhodčí Adámek pískal poměrně slušně, jen s jednou výraznou chybou, kdy zapomněl dávat karty a jeden hráč mu přerostl přes hlavu, což se projevilo v druhém poločase.  Kdy v 55. minutě musel střídat hostující Malík, kterému šlápnul na nohu opět hráč č. 15 Januš a obránce Malíka odvážela sanitka do nemocnice s podezřením na zlomenou nohu. Dlouhým 16 minut se nehrálo. V 87. minutě poté otřesené hosty, potrestal domácí útočník, který střelou k pravé tyči nedal šanci hostujícímu brankáři 1:0. Rozhodčí Adámek poté ukončil zápas bez jakéhokoli nastavení. Hosté si zasloužili minimálně bod, hra byla vyrovnaná, ale domácí zužitkovali zkušenosti z krajského přeboru.    (J.Trnka)

ml. sestava: Boška - Žlábek, Fodor, Hněvkovský (Moudrý), Brousil (P. Šabršula) - Želízko (Hoffman), F. Hubáček, Mráz (P. Hrachovec), Chalupecký - V. Šabršula, Polanský

Domácí zahrozili již ve 3. minutě, kdy brankář Boška nezkrotil střelu pod břevno a domácí vedli 1:0. Ve 14. minutě našel Mráz centrem V. Šabršulu, ale ten si na domácího brankáře nepřišel. Ve 20. minutě vyslal jedovatou střelu z 20 metrů Mráz, ale ta skončila jen na spojnici břevna a tyče stejné branky jako u staršího dorostu. Ve 34. minutě rozhodčí písknul penaltu a domácí vedli 2:0. Ve 42. minutě vystrašil domácího brankáře F. Hubáček, který střílel z dobrých 30 metrů, naštěstí šla pro domácí do středu branky. Hosté ač prohrávali, tak se tlačili do útoku, v 50. minutě střílel Mráz a Hoffman měl šanci na dorážku, ale neuspěl. V 54. minutě P. Hrachovec vyslal Chalupeckého do šance, kdy měl před sebou pouze brankáře, ale taky nedal. V 61. minutě se ve vápně dostal do šance Polanský, ale na poslední chvíli ho stáhnul domácí obránce, ale penalta se nepískala. To jako by hosty zlomilo a v posledních 10 minutách se psychicky zhroutili a dostali čtyři góly. Utkání se hrálo ve sportovním duchu bez brutálních faulů, kdy velmi dobře pískal rozhodčí Ondřej. Domácí vyhráli zaslouženě, kdy hlavně v posledních 10 minutách byli páni na hřišti.
 (J.Trnka)

12.kolo FK Vodňany - Roudné     st. 1:6 (0:5) J.Šabršula |  ml. 0:8 (0:4)
st.sestava: Dušek - Vlk, Tichava, Malík - Dvořák, Marek, Špatný, Chalupecký - Varyš, F. Hubáček, J. Šabršula
lavička: Hněvkovský, Š. Hubáček, Mráz, Želízko, Boška
ml. sestava: Boška, Fodor, Moudrý, Brousil, Š.Hubáček, Polanský, Želízko, V.Šabršula, F.Hubáček, Mráz, Hrachovec,
lavička: Hněvkovský, Hoffman, kašpar, Linhart

11.kolo Rudolfov -  FK Vodňany     st. 2:3 (1:3) J.Šabršula, F.Hubáček, Varyš |  ml. 6:4 (3:2) F.Hubáček 2, V.Šabršula, Želízko
Tupý.P., Novotný Jan
st.sestava: Dušek - Vlk, Tichava, Malík - Dvořák, Marek, Špatný, Mráz - Varyš, F. Hubáček, J. Šabršula
lavička: Hněvkovský, Š. Hubáček, Želízko, V. Šabršula
ml. sestava:

st. komentář: Hned úvod patřil hostům, kdy v 5. minutě Jirka Šabršula unikl domácí obraně a do vápna přihrál osamocenému Filipu Hubáčkovi, který se nezalekl domácího brankáře a otevřel skóre zápasu, když míč poslal vedle stojné nohy brankáře do branky 0:1. Domácí byli chvilku zaskočení, avšak ve 12. minutě kopali roh a odražený míč poslali do branky hostů 1:1. V 16. minutě Filip Hubáček vybojoval míč na levé straně hřiště, poslal ukázkovou přihrávku na Jirku Šabršulu a ten v šanci nezaváhal a uvnitř pokutového území poslal míč do prázdné branky 1:2. Hosté byli na koni, když o pár desítek vteřin se dral do průniku Štěpán Dvořák, ale domácí brankář včasným výběhem zabránil pohromě. Ve 23. minutě se odehrál hrůzný okamžik, kdy domácí hráč zasáhl kopačkou do hlavy Jakuba Mráze. Nutno podotknout, že to bylo neúmyslně a domácí hráč se po zápase několikrát omluvil, pro Jakuba Mráze zápas skončil. Ve 30. minutě opět na pravé straně utekl Dvořák, míč předložil do prázdné branky Šabršulovi, ale ten se šance zalekl a z blízkosti trefil pouze tyč. Ve 41. minutě dostali hosté šanci zahrávat přímý kop z 18 metrů, k míči se postavil Jakub Varyš a míč umístil na vzdálenější tyč po zemi a domácí brankář na míč nezareagoval 1:3. Hosté byli v první půli lepším týmem, kdy si vytvořili více gólových příležitostí, jinak se bojovalo především o střed hřiště.
Do druhé půle vstoupili domácí velmi aktivně a již v 51. minutě se dočkali snížení stavu, kdy z protiútoku skórovali 2:3. Domácí se dále tlačili do útoku a hostující obrana sotva stíhala. V 54. minutě předvedl klíčový zákrok zápasu hostující brankář Petr Dušek, když míč vyrazil již na brankové čáře. V 67. minutě Varyš našel Šabršulu, ale ten míč umístil vedle. Domácí si již výraznější gólovou příležitost nevytvořili, i když soupeře tlačili a tak v nervózním závěru hosté vyválčili tři body a to především za první poločas.

10.kolo   FK Vodňany - Č.Krumlov     st. 2:3 (0:1) Marek, Šabršula |  ml. 0:9 (0:3)
Žemlička, Trčka
st.sestava: Dušek - Vlk, Marek, Hrachovec, Hudák, Veselý, J.Šabršula, Špatný, Varyš, Malík, Tichava
lavička: F.Hubáček, Mráz, Kalianko, Dvořák, V.Šabršula
ml. sestava:Martin Boška - Štěpán Hubáček (František Chalupecký), Filip Hubáček, Patrik Fodor, Tomáš Hněvkovský - Jakub Mráz, Jan Hoffman (Dominik Bašár), Matěj Polanský - Stanislav Želízko, Miroslav Kašpar (Patrik Hrachovec)

ml. komentář: Opět jsme vstoupili do zápasu v tradičním rozpoložení, kdy většina hráčů hrála zápas za starší žáky nebo starší dorost.
Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně, kdy hned v první minutě jsme nastřelili tyč hostující branky. Poté již přezvali aktivitu hosté, kdy po dvou příležitostí, které chytil brankář Boška se v 8. minutě měnilo skóre, kdy domácí obrana zaváhala 0:1. Mohlo být ještě hůř pro domácí, ale stoper Fodor zachránil míč z brankové čáry a hosté ve 24. minutě neproměnili penaltu. O dvě minuty později se již prosadili, když pronikl do obrany z levé strany a brankářovi nedali šanci 0:2. Ve 33. minutě se hosté prosadili po třetí, když hostující útočník se trefil z hranice velkého vápna 0:3. V poslední minutě prvního poločasu domácí orazítkovali druhou tyč, když z přímého kopu střílel kapitán Hubáček.
První poločas z naší strany nebyl špatný, ale hosté trestali naše chyby a bylo znát na hráčích hostů, že jsou zkušenější.

Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně, kdy jsme si vytvořili i mírnější tlak, ale to jen do 56. minuty, kdy jsme opět inkasovali, tentokrát ze standardní situace 0:4. Pak jsme si vybrali 5 minut, kdy jsme přestali existovat a dostali další dva góly. Aby toho nebylo málo, ke konci zápasu opět přišlo pět minut, kdy jsme vůbec nehráli a soupeř nekompromisně trestal a ze standardních situací 3x udeřil.
Hosté jasně a zaslouženě zvítězili, kdy se prezentovali kombinační hrou.
U domácích škoda dvou pěti minutových úseků, kdy jsme přestali hrát a dostali vždy tři góly. Pořád nás trápí úzký kádr, který se nám snad podaří doplnit v zimní přestávce. (J.Trnka)

9.kolo  Lomnice n. L. /Veselí - FK Vodňany    st. 4:3 (2:2)  |  ml.  6:0 (3:0)
Mach, Řehoř
st.sestava:

8.kolo   FK Vodňany - Strakonice  st. 2:2 (2:2) pk 3:4 Varyš 2 |  ml.  2:6 (2:3) Želízko 2
Matyš, Mráz R.
lavička: Hubáček, Hněvkovský, Mráz, Dvořák, Kaliánko
ml. sestava:ml. sestava: Boška - Bašár, Hněvkovský, Brousil, Fodor, Moudrý, Mráz, V.Šabršula, F.Hubáček, Želízko
lavička: Kašpar, Hoffman, Š.Hubáček, Dvořák, Polanský

7.kolo  Prachatice - FK Vodňany    st. 1:3 (0:1) J.Šabršula, Špatný, Varyš  |  ml.  5:1 (3:0)
Šimšík, Žurek
st.sestava:

6.kolo   FK Vodňany  -  J.Hradec   st. 4:4 (3:1) na pk 2:3 Hrachovec, Veselý, Šabršula, Psutka  |  ml.  1:9 (1:4)
Eibl Lu., Koranda
st.sestava: Dušek - Marek, Hrachovec, Hudák, Veselý, J.Šabršula, Špatný, Varyš, Malík, Tichava, Psutka
lavička: Kaliánko,.Hubáček, Hněvkovský, Dvořák
ml. sestava: Boška - Š.Hubáček, Brousil, Fodor, Moudrý, Mráz, V.Šabršula, F.Hubáček, Chalupecký, Želízko, Hněvkovský
lavička. Hoffman, Polanský

5.kolo  LOKO ČB - FK Vodňany    st. 2:3 (1:2) Tichava 2, Varyš (11)  |  ml.  10:0 (6:0)