13.kolo:  Lnáře - FK Vodňany B 2:3 (0:3) Vítovec 2, Machnyk

sestava: Chalupský Jan - Jirouš, Kapusta, Staněk Jiří (70´Staněk Tomáš) -Vítovec (60´ Varyš), Filip, Machnyk, Malík, Štěch - Färber, Šmíd

12.kolo:  FK Vodňany B - Malenice 1:0 (0:0) Vítovec
 Bernas, Káník, Hollman
sestava: Chalupský - Janda, Filip, Kapusta, Benedikt - Vítovec, Tichava (51.Šmíd), Machnyk, J.Staněk (59.Dvořák)- Färber (78.Štěch), Hajný

K zápasu jsme přistoupili s respektem a odhodláním zápas vyhrát. Od počátku jsme se snažili tlačit do zakončení, ale bez gólového efektu. Naše obrana fungovala až na nějaké menší problémy bez zbytečných chyb a když už se chyba naskytla tak jsme se snažili zaskočit jeden za druhého. Dle mého názoru jsme měli zápas rozhodnou už první poločas, kdy jsme měli jít do šaten za stavu 4-1, ale to je fotbal a zde rozhodují góly. V kabině jsme si vysvětlili pár věcí, které pokud chceme vyhrát, musíme dělat jinak.
Na začátku druhého poločasu jsme udělali dvě změny v sestavě a trochu změnili herní systém. Dařilo se nám více dostávat do zakončení a získávat standartní situace. Po dobře zahraném rohovém kopu se trefil Vítovec. I přes pěknou akci nejsem spokojený s postavením hráče, který tam v daný moment vůbec neměl být. Dále se hra odehrávala v naši režii a soupeř hrozil pouze z nakopávaných míčů na vysoké a důrazné útočníky. Jsem rád z přístupu všech hráčů a musím jim poděkovat.
V tabulce to pro nás bylo takové malé finále, aby jsme se dostali na pouhý jeden bod za vedoucí Malenice a zůstali ve hře o čelo tabulky. (R.Kapusta)

11.kolo:  Lom  - FK Vodňany B  0:1 (0:1) Marinov
   Jeřábek, Zábranský
sestava:Chalupský - Jirouš ( 70´Marek) , Kapusta , Benedikt O. - Staněk J., Filip, Machnyk , Špatný, Färber - Hudák (60´Veselý) , Marinov (81´Šmíd

Do Lomu jsme jeli s tím, že to nebude jednoduchý zápas a že musíme přivést nějaké body a hlavně zlepšit náš herní projev. Hrálo se na hodně těžkém terénu.
První poločas se hrálo vyrovnané utkání kdy jsme se snažili kombinovat, ale soupeř byl důrazný v soubojích což nám dělalo problémy a my se jen těžko dostávali do zakončení. Přesto jsme šli do šaten s jedno gólovou výhodou.
Druhý poločas byli domácí aktivnější a my jsme těžili hlavně z brejků když se nám podařilo čtyřikrát utéct domácí obraně, ale ani jednou to neskončilo gólem.  Zápas byl vyrovnaný, ale domácí měli více gólových příležitostí. Musím pochválit gólmana Chalupského, který famózním zákrokem v závěru utkání nám vychytal vítězství. Dále chválím Špatného, Machnyka a Benedikta, kteří podali nadstandartní výkony. (R.Kapusta)

10.kolo:  FK Vodňany B - Bavorov  1:1 (1:0) Roman Veselý - Jan Janura
   Bernas - Krejčík, Rynda

Sestava FK Vodňany: Jan Budín - David Janda, Radek Kapusta, Ondřej Benedikt - Petr Štěch (71. Ondřej Hudák), Jiří Staněk, Miroslav Färber, Jiří Staněk, Daniel Rusín - Martin Machnyk, Roman Veselý (83. Lukáš Malík)

Derby skončilo zaslouženou remízou

Derby se hrálo v neděli za krásného slunečného počasí, kdy na stadión FK Vodňany přišla slušná divácká návštěva, hodně fanoušku dorazilo z okolí Vodňan a hlavně z Bavorova.
Hned ve druhé minutě zahrozil z přímého kopu Petr Štěch, kdy jeho pokus horko těžko likvidoval brankář Bavorova Bauer. V 5. minutě se poprvé ke slovu dostali hosté, kdy z rohového kopu nepřesně zakončoval kapitán Koutský. V 11. minutě vysunul krásnou kolmicí Martin Sluka Řezáče, ten se sice hezky uvolnil, ale jeho zakončení postrádalo přesnost. Ve 14. minutě zahrozili domácí z rohového kopu, kdy míč skončil těsně vedle tyče. Ve 22. minutě se uvolnil Martin Machnyk, který zakončoval z hranice penalty, ale jeho slabou střelu brankář Bauer chytil. To hned o minutu později vystihl rozehrávku hostů Roman Veselý a křížnou střelou k tyči nedal brankáři šanci 1:0. Ve 26. minutě trestuhodně hosté nechali míč u lajny, který doběhl Rusín, který následnou střelou z úhlu na hostujícího brankáře nevyzrál. Ve 34. minutě se dostal k zakončení Dominik Folta, ale opět jeho střela postrádala přesnost a šla mimo branku. Ve 38. minutě se uvolnil Matouš Vondráček, ale opět jeho střela z hranice vápna šla nad branku. V poslední minutě se hosté konečně trefili mezi tyče, kdy střílel ze 16 metrů Vondráček, ale střela byla částečně zablokovaná.
První poločas nám přinesl bojovný fotbal. Diváci vyloženě moc gólových šancí neviděli, pokud už se nějaká objevila, tak domácí buď stříleli do brankáře nebo slabě zakončili, hosté obstřelovali branku domácích, kdy až ke konci poprvé mezi tyče zamířil Vondráček. Jediný gól prvního poločasu vstřelil Roman Veselý, který využil zbytečnou přihrávku přes střed hřiště a do rozhozené obrany zakončil. Musím zmínit gesto fair play, kdy nejdříve se přiznal Dominik Folta, že míč dával do autu on, následoval ho Petr Štěch v obdobné situaci.
Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, kdy v 54. minutě zahrozil z rohového kopu Libor Kautman, ale jeho hlavička skončila nad brankou. V 61. minutě našel krásným obloučkem David Řezáč rozběhnutého Kautmana, který si zaběhl za obranu a míč si dal do strany a zakončením alá Poborský těsně minul branku. To byla největší šance hostů.  V 75. minutě kopal přímý kop z hranice vápna Martin Sluka, míč kroutil na zadní tyč, kde skokem vyrazil střelu před sebe Budín a následnou dorážku Kautmana opět zlikvidoval skvělým zákrokem mladý gólman Budín alias Budka. V 81. minutě se dostal do šance Machnyk, kdy byl v ofsajdové pozici, ale pomezní nemával a tak běžel sám na branku, ale poslal slabý oblouček pouze do brankářovy náruče.  V 84. minutě se dostal do šance Janura a ač se mu střela nesedla, tak zapadla do branky k tyči a hosté zaslouženě srovnali za aktivitu v druhé půli.
Zápas skončil remízou, dle mého názoru zaslouženou, kdy v první půli byli aktivnější domácí. V druhé půli si hosté vytvořili tlak, který ale dlouho chvíli byl bezzubý a když už se hosté dostali do šance, tak nepřesně zakončovali nebo ztroskotali na brankáři Budínovi. Nakonec se prosadil zaslouženě zkušený Janura, ač mu střela částečně sklouzla, ale zapadla za pravou tyč domácí branky.
Diváci se určitě ještě pobavili ve třech kuriózních situacích, kdy v první půli si málem do branky srazil házený aut brankář Budín. V druhé půli poté rozehrával přímý kop Martin Sluka, ale těsně před ním upadl a kapitán Josef Koutský brzdil před brankářem Budínem, ale zemská gravitace byla proti a tak místo míče skončil v brance právě on.

Ohlasy po utkání:
Vyjádření trenéra Sokola Bavorova Petra Šafránka: " Zápas skončil zaslouženou remízou, kdy v první půli byli lepší domácí, v druhé půli Bavorov. Viděli jsme oboustranně důrazné a bojovné utkání, ale překvapivě na derby s prvky fair play hry, kdy se hráči obou týmů přiznávali ke sporným situacím. Myslím si, že početná skupina diváků si přišla na své"
.

Hodnocení předsedy Sokola Bavorov Vladimíra Kašpara: "V derby s Vodňany jsem spokojen s bodem, kdy zápas skončil spravedlivou remízou."

Hodnocení hrajícího trenéra Radka Kapusty: "První poločas jsme hráli to, co jsem chtěl po hráčích, v druhé půli již s výkonem spokojený nejsem, kdy soupeř nás přehrával. Bavorov si za druhou půli možná zasloužil vyhrát, nicméně bod zůstal ve Vodňanech. Před zápasem bych bod nechtěl, po průběhu hlavně druhé půle je bod pro nás zlatý."

Vyjádření za vedení FK Vodňany sekretář Vladimír Petřík: "Remíza je pro obě strany spravedlivá. Vodňany byly lepší v první půli, Bavorov ve druhé."   (Jan Trnka)

9.kolo:  Kladruby  - FK Vodňany B  0:4 (0:2) Vítovec, Veselý, Varyš 2

sestava: Budín-Jirouš, Kapusta, Staněk J.- Machnyk, Malík, Rusín, Marinov, Štěch (50´Varyš) - Vítovec (61´Färber), Veselý ( 77´Víšek)

S dnešním zápasem nejsem vůbec spokojený.  Výsledek je jednoznačný, ale předvedená hra nic moc. Nehráli jsme svoji kombinační hru a snažili plno míčů řešit tím horším způsobem místo toho, aby jsme si dali balon dříve od nohy. Hodně mám situaci ztížilo vyloučení Jirouše v prvním poločase. Přesto jsme poločas vyhráli 2-0.
Ve druhé půli  jsme museli hru zjednodušit, protože začali docházet síly. Soupeř nás chvilkama přehrával a my z brejků zahodili plno gólových šancí. I tak se nám podařilo přidat další dva góly a zápas vyhrát. V poslední minutě brankář Budín chytil penaltu. Sice nejsem spokojený, ale chtěl pochválit celý tým za to, že jsme důstojně dohráli i v deseti. Nesmím zapomenout na výkon Veselého, který byl nejlepší hráč na hřišti. (Radek Kapusta)

8.kolo:  FK Vodňany B  - Stř. Hoštice   1:1 (0:1) Varyš (11)
   Šindelář - Sadlak, Rynda
sestava: Budín - Jirouš (56. Färber), Filip, Hajný, O. Benedikt - J. Staněk, T. Staněk (85. Štěch), Bače, Machnyk - Marinov, Šmíd (65. Varyš)

Ve 4. minutě poprvé zahrozili domácí, když zahrávali roh, na centr si naběhl Šmíd, ale jeho hlavičku hostující obrana srazila pouze na další roh. To bylo na dlouhou dobu vše, kdy se bojovalo především o střed hřiště. Ve 23. minutě zapískal rozhodčí diskutabilní penaltu za ruku domácího hráče ve vápně a hosté se ujali vedení 0:1. Domácí přidali na tempu, kdy se tlačili do útoku, ale tlak byl bezzubý, bez patřičné gólové situace. Hosté se soustředili především na pozornou obranu a případné brejky. Ve 40. minutě se do šance dostali hosté, když domácím nezafungovala ofsajdová past, hostující útočník přehodil vybíhajícího brankáře Budína, ale střela šla naštěstí pro domácí vedle. Ve 43. minutě domácí neskutečně několikrát zachybovali v obraně a výsledkem bylo, že hostující útočník šel sám na brankáře a dokonce vstřelil i gól, ale rozhodčí přísně písknul faul, takže stav utkání byl stále 0:1.

V 56. minutě si vytvořili hosté šanci, kdy hostující útočník střílel ze šestnácti metrů, ale brankář Budín domácí tým podržel a střelu chytil. V 69. minutě nadělal hostujícímu brankáři problémy lobovaný míč, ale nakonec míč vytlačil mimo branku. Nutno říci, že to byla druhá střela na branku hostů. Hrál se především bojovný fotbal, s velkým množstvím osobních soubojů a i faulů. V 76. minutě nesmyslně ve vápně fauloval hostující obránce Varyše a pískala se druhá penalta, tu s přehledem proměnil právě faulovaný Jakub Varyš 1:1. V 81. minutě domácí zahrávali domácí roh, kdy z blízkosti trefili tyč. V 83. minutě zahráli nejhezčí kombinaci domácí, kdy vyšachovali hosty, ale z 10 metrů Hajný těsně minul pravou tyč. V tu chvíli se hra přelévala ze strany na stranu a hrál se konečně fotbal s šancemi na obou stranách. V 85. minutě hosté zahrávali přímý kop a domácí Filip vystrašil brankáře Budína. V 88. minutě hlavičkoval aktivní Hajný těsně nad branku. Domácí ani hosté v poslední čtvrt hodině nevstřelili gól, i když gólové šance si vytvořila obě mužstva v závěru zápasu.

Zápas skončil spravedlivou remízou, kdy především v posledních minutách se hrál fotbal s rychlými útočnými přechody.

Petr Janoch asistent trenéra TJ Sokola Střelské Hoštice: Ve Vodňanech jsme prozatím odehráli nejlepší utkání sezóny, naši hráči drželi vysoké nasazení až do konce utkání, z mého pohledu zasloužená remíze, přestože na vyložené šance jsme mohli vyhrát.

Radek Kapusta trenér FK Vodňany B: S prvním poločasem nejsem moc spokojen, nedokázali jsme si dát konstruktivní přihrávku a ani zakončit. Do druhé půle přesunuli hráče na jiné posty, tím jsme zpřesnili svojí hru a dostávali se do zakončení. Ke konci zápasu jsme měli více gólových příležitostí, přesto si myslím, že remíza je spravedlivá.  (J.Trnka)

7.kolo:  FK Vodňany B  - Cehnice    1:1 (0:1) Bače
Richtr, Anšlág, Hejtmánek
sestava: Jan Chalupský - Benedikt, Filip, Marinov - Bače, Hajný, T.Staněk (70.Janda), Rusín, Jirouš (70.Färber) - Machnyk (58.Varyš), Vítovec (70.Hrachovec)

Po áčku i béčko ztratilo první body na domácím hřišti.
Do zápasu domácí vstoupili aktivně, měli víc míč na svých kopačkách, ale gólově se nedokázali prosadit. Jako první se radovali hosté, když Kuric  po rychlém brejku a zaváhání obrany poslal míč za záda gólmana Chalupského.
Do druhého dějství domácí vstoupili se snahou korigovat výsledek, byli aktivnější a v 61 minutě se dočkali, když Bače z blízka nezaváhal.
I nadále se domácí tlačili do vápna ve snaze rozhodnou zápas ve svůj prospěch, ale chyběl jim klid při zakončování.

6.kolo:  Katovice B  - FK Vodňany B   0:1 (0:0) 56. M.Machnyk
   Raba K, Mondek, Bernas
sestava:Chalupský Jan - Benedikt O., Kapusta, Marchal - Staněk J. (83´Veselý), Filip, Rusín, Marinov, Štěch (67´Zlatohlávek) - Vítovec (89´Jirouš), Machnyk ( 61´Varyš)

Do Katovic jsme jeli s odhodláním prolomit venkovní prokletí a konečně přivést body z venku.

Proto jsme přijeli už hodinu a čtvrt před utkání, aby bylo dost času na koncentrováni.
Na počátku utkání se hrál na obou stranách kvalitní a vyrovnaný fotbal. Následně přisel velký déšť který změnil tempo a kvalitu zápasu a my jsme museli plno věcí zjednodušit a pokoušet se hrát rychleji od nohy. Což se nám nedařilo a Chalupský musel zachrańovat, jak se později ukázalo jedinou ,,tutovou akci Katovic´´ . Zanedlouho se dostal do obrovské šance Machnyk, který nedal a proto se odcházelo do šaten s bezbrankovou remízou. V šatně jsme si řekli, co změnit a hlavně, že musíme zjednodušit koncovku.
Do druhého poločasu jsme nastoupili beze změn. Hra plynula stále ve vyrovnaném duchu uprostřed hřiště, když v 56´ se trefil Machnyk. Následně domácí zkoušeli více útočit, ale než akce domácích došla k našemu vápnu tak jsme ji dokázali vyřešit, získat míč zpět a z protiútoků dělat domácí obraně vrásky na čele. Jen škoda našich dalších neproměněných šancí ve kterých byli několikrát Varyš, Vítovec a Veselý. Doufám že si svůj střelecký prach ponechávali do dalších zápasů.
Musím pochválit celý tým i kluky z lavičky, kteří i přesto že nemohli do zápasu naskočit tak jim nebylo lhostejné jak zápas dopadne. Bylo vidět, že chceme vyhrát více než domácí a proto jsme si odvezli cenné tři body. (Radek Kapusta)

5.kolo:  FK Vodňany B  - Sedlice B  3:1 (1:0) 16.Kvěch, 71.Varyš, 80.Rusín
 Bernas, Hodánek, Raba Z.
sestava: Budín - O.Benedikt, Marinov, Kapusta (63.Filip) - Jirouš (51.Marchal), Janda, Rusín, J.Staněk, Marinov, L.Benedikt - Machnyk (74.Färber), Kvěch (67.Varyš)
V prvním poločasu si domácí vytvořili několik slibných příležitostí, ale dokázali proměnit pouze jedinou  v 16.minutě Kvěchem.
Ve druhém poločasu hosté srovnali z přímého kopu z třiceti metrů Lávičkou. V těchto fázích se domácím nedařilo, chybovali v přihrávce a jejich snaha končila u šestnáctky. O vítězství  domácí rozhodli v poslední  dvacetiminutovce, když se v 71.minutě trefil střídající Varyš a v 80.minutě přidal třetí gól Rusín.
Vítězstvím  se domácí posunuli na třetí příčku v tabulce.

4.kolo:  Dražejov - FK Vodňany B  3:1 (2:0) 87.Zlatohlávek
   Urban, Hodánek, Tesař
sestava: Benedikt O.,Färber,Jirouš (78´ Brůžek) - Staněk J.,Machnyk,Rusín (69´ Veselý),Staněk T.,Štěch (46´ Zlatohlávek) - Šmíd (87´ Víšek) ,Vokatý Mir

3.kolo: FK Vodňany B - Blatná B  4:1 (1:1)  Kvěch 2, Rusín, Vítovec

Hodánek - Sadlak, Jáchim
sestava: Novák - J. Staněk, Filip, Jirouš (51. O. Benedikt) - Janda, Marinov - Machnyk, Rusín, Vítovec (51. Štěch) - Krejčí (17. T. Staněk), Kvěch (56. Víšek - 75. Färber)
ŽK: Novák, Filip, Janda, O. Benedikt - Marek, Prokopec    ČK: Filip

Poslední srpnový den se hrálo mistrovské utkání mezi rezervami Vodňan a Blatné. Počasí vládlo poměrně nevlídné, letní den počasí nepřipomínalo, nicméně nepršelo. Hrálo se na poměrně těžkém terénu, kdy dopoledne se již na hřišti sehráli dvě utkání, střed hřiště byl pod vodou.
V 8. minutě poprvé udeřili domácí, když po centru Kvěcha hlavičkoval Krejčí do tyče a odražený míč uklidil do branky Rusín 1:0. Hned o dvě minuty později se do šance řítil Kvěch, ale těsně minul levou tyč hostujícího brankáře.  Domácí se nadále tlačili do šance, kdy Krejčí prověřil hostujícího brankáře Chlandy, ale neuspěl. Ve 22. minutě zahrozili poprvé hosté, když domácí obránci propadli a hosté zakončovali z nebezpečné pozice, ale brankář Novák si s přízemní střelou poradil. V 26. minutě našel Kvěch rozběhnutého Machnyka, který nebezpečně vystřelil, ale hostující brankář Chlanda vytáhl pěkný zákrok. Ve 30. minutě zahrozili hosté, když kopali přímý kop z pravé strany z 18 metrů, brankář Novák vytáhl přízemní střelu a následnou dorážku z malého vápna vytáhl ležící Novák na břevno! Hned o dvě minuty později se řítil opět agilní Kvěch sám z úhlu na brankáře, ale opět si na něm vylámal zuby.  Ve 35. minutě krásnou přihrávkou vysunul Vítovec Machnyka, ten byl sám před brankářem se spoustou času a mohl se brankáře zeptat, kam chce umístit míč do sítě, leč brankáře jen nastřelil a skóre se neměnilo. Ve 40. minutě již udeřili hosté, když střelu z velké dálky zastavil stoper Filip a hostující útočník Bulka měl pěknou pozici z velkého vápna, se kterou si dokázal poradit 1:1. Vodňany byly v první půli aktivnější, kdy zejména šance Kvěcha a Machnyka volaly po gólech, ale hosté na konci poločasu vyrovnali a od té doby vyrovnali hru i šance.
Do druhé půli jsme vstoupili velmi aktivně, kdy T. Staněk vysunul aktivního Kvěcha a ten zachoval chladnou hlavu a obstřelil gólmana 2:1. Hned o minutu později se domácí radovali znovu, když dlouhým odkopem Novák našel Vítovce a ten obloučkem přehodil brankáře hostí 3:1. V 55. minutě centroval Rusín a Kvěch si našel odražený balón ve vápně a míč uklidil do sítě 4:1. Domácí 3x udeřili během 10 minut. V 62. minutě se připomenuli hosté, když nebezpečnou střelu reflexivně vyrazil nad Novák. Hned o minutu později se opět ukázal velmi dobře chytající Novák, když vyrazil tečovanou střelu k tyči. Hosté od 60. minuty začali dominovat, kdy domácí držel nad vodou brankář Novák. V 74. minutě dostal druhou žlutou Filip a následně červenou kartu, z následného přímého kopu se opět ukázal brankář Novák, který opět "z klobouku jak kouzelník" vytáhl úspěšný zákrok. V 80. minutě po dlouhé době zahrozili domácí, když si narazil Machnyk s Marinovem, leč první jmenovaný sám před brankářem neuspěl.
Domácí vyhráli především díky úspěšnému vstupu do druhého poločasu, kdy třikrát udeřili, hosté poté v druhé půli byli nebezpečnější, ale u domácích velmi dobře zachytal brankář Novák.    (Jan Trnka)

2.kolo: Češtice - FK Vodňany B  3:2 (2:1)  Vítovec, Machnyk

Sadlák - Rynda, Urban

sestava: Budín - O.Benedikt, Filip, Färber, J.Staněk - Jirouš, Rusín, Vítovec - Machnyk, Krejčí
střídali: Janda, Marchal, Štěch, Víšek

1.kolo: FK Vodňany B - Civa Trans Rovná   7:1 (4:1) T.Dvořák 4, Färber, Volmut, Vítovec

sestava: Budín-J.Staněk, Filip, Janda, Färber-M.Machnyk (30.Rusín), Volmut (75.Brůžek), Marchal (46.Marinov), Štěch-Dvořák,Vítovec